loading
یادداشت: نقاشی هایی از کوروش بزرگ
تعداد نظرات: 31 جمعه، ٦ آبان ۱۳٩٠ تاریخ یادداشت:

تعداد حروف مجاز: 1024

سارا ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ - دوشنبه، ۱٧ آذر ۱۳٩۳
عاغا لااااااایییییک مرررررررسیییییی خیلی بدردم خورد
متشکرازعکساواطلاعاتتون
ماهور ٥:٥٥ ‎ب.ظ - پنجشنبه، ۱۳ آذر ۱۳٩۳
باسلام وب بسیار جالبی بود خیلی خوشم اومد موفق باشی
دارا ۱:٢٢ ‎ب.ظ - جمعه، ۱٦ آبان ۱۳٩۳
یهود و صهیونیست دشمن تاریخ ایران هستند و امروز میبینیم عوامل یهود با قومگرایی و ایجاد ناسیونالیسم قومی به تاریخ ما از جمله هخامنشیان و کوروش بزرگ جمله میکنن و سعی در خدشه دار کردن ان دارند و قصدشان تجزیه ایران است  باید تاریخ ایران و نام کوروش را زنده نگه داریم.
مسیحا ٦:۱٠ ‎ب.ظ - جمعه، ٢٠ تیر ۱۳٩۳
ممنون.خیلی عکسای قشنگی بودن.
آدم  رو یاد ایرانی میندازه که الان دیگه وجود نداره.
ملکی ٧:۳٧ ‎ق.ظ - چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳٩۳
بسیر جالب و پر محتوا بود
نفس 6 ٥:۳٧ ‎ب.ظ - دوشنبه، ٢۸ بهمن ۱۳٩٢
سلام عکسی رو که خواستم پیدا کردم  سپاااااااااااااااااااس هموطن عزیز درود خداوند بر شما و همه آریایی های عزیز بدرود
۱٠:۱۸ ‎ق.ظ - چهارشنبه، ٢٥ دی ۱۳٩٢
خیلی عاااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود مخصوصا عکی ششم و نهمقلب
مستانه ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ - جمعه، ٢٦ مهر ۱۳٩٢
سلام عالی بود بیشتر عکس بذاریدممنونم
ایرانی ۸:٤٧ ‎ب.ظ - پنجشنبه، ۱٧ امرداد ۱۳٩٢
درود بر شما                                                                                          خدا عمرت بده...40 تا سایت گشتم تا 4 عکس کورش بزرگ رو پیدا کردم.
آزاده (باغبانی سبز) ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ - چهارشنبه، ٢٢ خرداد ۱۳٩٢
عالی بود.لبخند
مجید ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ - یکشنبه، ٢٩ آبان ۱۳٩٠
با سلام
از وب شما بسیار لذت بردم
پی بردن به عظمت آریایی ها احساس غرور هر ایرانی را بیشتر می کند.
موفق باشید.
مجید دوست محمدی
parastoo ٦:۱٤ ‎ب.ظ - شنبه، ٢۸ آبان ۱۳٩٠
salam vaghean alie
mamnoon ke keshvarmoon ro be ham rah tarikhe azimesh yad avari kardid. kash az adyani mesle zartoshto manavi ham harfi zadeh beshe. ama bazam ali bood.تایید
مجیدجعفرزاده کسیانی(بی نام) ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ - جمعه، ٢٧ آبان ۱۳٩٠
گل
و
درود و سپاس
٢:٤٢ ‎ب.ظ - دوشنبه، ٢۳ آبان ۱۳٩٠
ککککککککوووووووووورررررررررررررووووووووووووششششششششش
خط فاصله ۱:۳٢ ‎ب.ظ - جمعه، ٢٠ آبان ۱۳٩٠
اگر تو دنیا یک نفر باشه که ندیده بهش ایمان دارم کوروشه.
واقعا بزرگ مردی بود... از دست دادن چنین افرادی واقعا مایه اندوهه. به خصوص که ادم می بینه چه کسانی اومدن جاشو بگیرن.
ممنون که تاریخ باشکوهمون رو به یادمون میاری.
عرفان ٢:٠٤ ‎ب.ظ - پنجشنبه، ۱٩ آبان ۱۳٩٠
با سلام مجدد.شما منظور من رو خوب نفهمیدید من کوروش را به عنوان بزرگترین ژادشاه قبول دارم اما هدف نهایی من از طرح اون سوالات این بود که از زمان پهلوی تا کنون یهودیان نه برای دفاع از کوروش  بلکه برای در  دست گرفتن ایران تاریخ ایران رو وسیله قرار دادن.راجع تاریخی که یونانیان درج  کردن هم اشکالاتی زیادی وجود دارد از جمله جنگ ترموبیل ماراتن یا قصه فیلم ضد  ایرانی 300 اینها همش تاریخ تاریخ نگاران یونان است/حرف اخر من این است ما باید الان از کوروش برای پیشرفت کشور استفاده کنیم نه طبق نقشه اسرائل برای ضعیف  کردن کشور و فشار بر مسولان کشور.من از شما دخواست دارم که یک منبع قابل اسنتاد به من معرفی کنید که تاریخ رو دقیق نوشته باشد طبق واقعیت نه سیاست.تا من مطالعه کنم
پاسخ: سلام. سپاس گزارم
مجید خالقیان - ٢٠/۸/۱۳٩٠ - ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ
پاسخ: مواردی که می فرمایید جای بررسی داره. نه می تونم ردش کنم و نه می تونم تأییدش کنم. اما می دونم چهره ی حقیقی کوروش اون چیزی نیست که یهودیا در کتبشون ترسیم کردن.

درباره تواریخ یونانی هم درست می فرمایید. وقتی همه منابع رو کنار هم میذاریم اشکالات زیادی در تواریخ یونانی پیدا میشه
مجید خالقیان - ٢٠/۸/۱۳٩٠ - ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ
پاسخ: اگر بخوایم منابع قابل استناد رو نام ببریم در مرحله اول باید به آثار باستانی به جا مانده از هخامنشیان به ویژه کتیبه ها توجه کنیم و بعد از اون به تواریخ یونانی مانند کوروش نامه گزنفون، تواریخ هرودوت و تاریخ کتزیاس توجه کنیم. و با گذاشتن تمام اینها در کنار هم و یافتن اشکالات و ...، تاریخ حقیقی رو بیرون بکشیم.

اما اگر حاصل کار پژوهشگران رو می خواید مطالعه کنید کتابی که می تونم بهتون معرفی کنم روزگاران عبدالحسین زرین کوب هست. به طور کلی من آثار دکتر زرین کوب رو می پسندم و به نظرم خیلی خردمندانه نگارش شدن. هرچند در تاریخ نقاط مبهمی وجود داره که ممکنه آقای زرین کوب هم دچار اشتباه شده باشن اما برای آشنایی با تاریخ بسیار مفیده
مجید خالقیان - ٢٠/۸/۱۳٩٠ - ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ
عرفان ٤:٥۱ ‎ب.ظ - چهارشنبه، ۱۸ آبان ۱۳٩٠
سلام.پرداختن به تاریخ کشور خود خیلی برای کشور مفید است اما تاریخ واقعی و قابل استناد نه تاریخی که یهودیان ان را به هرگونه خواستن تعریف کردن این نقاشیها هم ساخته یهودیان است که کوروش رو در زمان پهلوی انگونه که خواست به ما شناخت اما حالا ما باید به اسناد قابل استناد اعتماد کنیم .
من از شما یه سوال دارم که اگه خواستید در وبلاگم جوابش رو بدید
چرا امریکایان و اسرائیلیان خواهان زنده نگه داشتن کوروش هستند اما المانیها و فرانسوی ها مخالف ان؟
پاسخ: سلام. خوشحالم که درباره اهمیت خواندن تاریخ هم عقیده ایم.
مجید خالقیان - ۱٩/۸/۱۳٩٠ - ٩:٤۱ ‎ق.ظ
پاسخ: چند وقتیه که این یهودی بودن کوروش و تاریخ سازی یهودیان برای کوروش بسیار رایج شده. من واقعا نمی دونم پشت این قضیه چه کسی هست و با چه هدفی این کار داره صورت میگیره...

در صورتی که منابع یهودی به هیچ وجه قابل استناد نیستن و همیشه به عنوان یک مسئله اضافی مطرح می شن. برخی بدون در نظر گرفتن تواریخ یونانی و از همه مهم تر آثار به جا مانده از هخامنشیان که شامل بناها و کتیبه و ... هست تاریخ کوروش رو یهودی می دونن. بعد از رمز گشایی خط میخی بسیاری از حقایق درباره هخامنشیان روشن شد و معلوم شد که رویکرد هخامنشیان نه به یونانی ها جدی بوده و نه به یهودیان. باز هم در کتیبه ها اشاراتی به یونانی ها هست اما هیچ اشاره مستقیمی به یهودیان نمی بینیم. در همون استوانه مشهور کوروش هم هیچ اشاره مستقیمی به یهودیان نمی شه(ترجمه دقیق از استوانه کوروش:http://pantorksetiz.blogfa.com/post-23.aspx)

حالا ما می تونیم این موارد رو بذاریم کنار افسانه های خودمون. مثلا در افسانه های ما کیخسرو بسیار شبیه به کوروشه. از اسمش گرفته تا ویژگی هاش و میشه گفت در شاهنامه آرمانی ترین پادشاه همین پادشاه هست و موارد دیگه که از حوصله بحث خارجه.

اونوقت
مجید خالقیان - ۱٩/۸/۱۳٩٠ - ٩:٤٧ ‎ق.ظ
پاسخ: قبل از اینکه پاسخ پرسش شما رو بدم یه سوال ازتون داشتم. شما روی چه حسابی می گید این نقاشی ها ساخته یهودیا است؟! تقریبا همه این نقاشی ها کار هنرمندان ایرانی است و در این بین آقای حمید بهرامی کارهای بسیار ارزشمندی انجام دادند. از همه مهم تر این نقاشی ها بر اساس هنر هخامشی است که کاملا در آثار به جا مانده از اونها مانند تخت جمشیدو... هویدا است.(تصاویری از کاخ پارسه(تخت جمشید):http://7country.persianblog.ir/post/62) یا آثاری که متعلق به کوروش هستند (تصاویر مرتبط با کوروش: http://7poa.com/post/14.htm)

قبل از اینکه متعلق بودن این آثار به هخامنشیان قطعی بشه معمولا نقاشی هایی که از هخامنشیان کشیده میشد حالتی غیر ایرانی داشت. حتی بسیاری از این نقاشی های بی ربط توسط هنرمندان یهودی ترسیم شده (نوشته ای که در آن نقاشی های هنرمندان غیر ایرانی وجود دارد:http://7country.persianblog.ir/post/247)
مجید خالقیان - ۱٩/۸/۱۳٩٠ - ٩:٥٥ ‎ق.ظ
پاسخ: قبول دارم این روز ها درباره کوروش افسانه سازی میشه. خیلی از جملاتی که به وی انتساب میدن بدون منبع گفته میشه و... اما اگر به نظر شما روایتی از کوروش بدون اسناد قابل اعتماد گفته شده و به نظر شما کار یهودیاست، خواهش می کنم بفرمایید تا با هم بررسیش کنیم. خوشبختانه کارهای خوبی درباره هخامنشیان توسط پژوهشگران ایرانی و انیرانی صورت گرفته که همه ی اونها ارزشمند هستند
مجید خالقیان - ۱٩/۸/۱۳٩٠ - ٩:٥۸ ‎ق.ظ
پاسخ: اما درباره سوالی که پرسیدید:

حقیقتش من نمیدونم منظور دقیق شما از این سوال چی بود؟! من نمیدونم چرا شما عقیده دارید امریکا خواستار زنده نگه داشتن یاد کوروش هست؟! در صورتی که سازمان ملل استوانه کوروش رو اولین منشور حقوق بشر نامید.

طبیعیه که اسرائیلی ها و یهودیان از کوروش به نیکی یاد کنن چون در کتب مذهبی اونها به وی اشاره شده. مانند اینکه ما مسلمانان ایرانی از حضرت داوود به نیکی یاد می کنیم. اما شوربختانه یهودیان کوروش رو از دریچه یهودی می بینن نه اون کوروش حقیقی. کوروش به همه اقوام احترام می گذاشت ممکنه اون وسط یهودیام بوده باشن. اما یهودیا فک میکنن آسمون سوراخ شده و کوروش دراومده فقط به خاطر اینکه اونا رو نجات بده.
مجید خالقیان - ۱٩/۸/۱۳٩٠ - ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ
پاسخ: روی هم رفته اروپایی ها خیلی ناسیونالیسم هستن به ویژه فرانسوی ها و انگلیسی ها. اینو من از افرادی شنیدم که با اونا ارتباط مستقیم داشتن. وقتی در قیاس با امریکایی ها قرار بگیرن خیلی ناسیونالیسم تر هستن. به خاطر همین شاید برای اروپایی ها سخت باشه که بپذیرن یک خاور میانه ای حکومت آرمانی تشکیل داد و در طول سی سال حکومتش همه راضی بودن. اگر هم بحث گرامیداشت بزرگان باشه اول از همه به فکر بزرگان خودشون هستن.
به هر حال امروز کوروش در جهان شخصیتی جا افتاده است و نمیشه بگیم یه سری میگن حتما باید گرامیش بداریم و یه سری میگن نه اصلا نباید تحویلش بگیریم.
مجید خالقیان - ۱٩/۸/۱۳٩٠ - ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ
لیلا ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ - چهارشنبه، ۱۸ آبان ۱۳٩٠
سلام دوست من

امشب  توی برترینهای پرشین بلاگ به عنوان نقاشیهایی از کوروش بزرگ برخوردم که دیدنش برام خالی از لطف نبود وقتی کلیک کردم دیدم وبلاگ شماست. دوست دیرینه
خیلی خوشحال شدم و خیلی هم لذت بردم و با اجازه نقاشیهارو کپی کردم که یادگار داشته باشم.
اگه خواستم جایی استفاده کنم حتما منبع رو ذکر میکنم.لبخند

دست مریزاد  پسر آریایی

دستهوراگلگل

ابوالفضل ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ - دوشنبه، ۱٦ آبان ۱۳٩٠
ایول آقا مجید دمت گرم. من خودم شخصا به وجد اومدم. حقا که یه دونه ای
اناهیتا ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ - یکشنبه، ۱٥ آبان ۱۳٩٠
خدا را شکر که بین اینهمه وبلاگ مزخرف یک وبلاگ درست و حسابی دیدم واقعا ازت ممنونم امیدوارم در کارت موفق باشی به امید سربلندی ایران و ایرانی