هفت کشور

Seven Countries

پس از پدید آمدن تارنمای خردگان، بسیاری از نوشتارهای این تارنگار به خردگان واگذار شد

واپسین به روز رسانی
حمله از همه طرف
فرستنده : مجید خالقیان - ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

حمله از همه طرف


سال هاست که حملات فراوانی را به ارزش ها و داشته های خود مشاهده می کنیم.

این حملاتِ همه جانبه، تا به امروز هم ادامه دارد؛ از مصادره بزرگان تاریخ ما گرفته تا ادعای مالکیت بر سرزمین های ما. کشور ترکیه، مولانا را از آن خود دانست، دانشمندان سرزمین ما عرب خوانده شدند، درباره تاریخ ما فیلم هایی مانند سیصد ساخته شد و بسیاری از بیگانگان از جمله انگلیسی ها آن طور که دوست داشتند بزرگان سرزمین ما را معرفی کردند. دوستان خوب چینی ما در افتتاحیه مسابقات آسیایی گوانگ ژو نام جعلی خلیج ع ر ب ی را بر روی نمایشگر ها نشان دادند و به یک عذر خواهی کوچک بسنده کردند. برخی از کشور های عربی و البته برادر ما، مدعی جزایر سه گانه ایرانی شدند و برای گذاشتن یک نام جعلی بر روی شاخاب جاودان پارس اصرار ورزیدند.

اما شاید هیچ کدام، ایران عزیز را مانند خنجری که برخی از فرزندانش به قلبش فرو برده اند؛ نمی آزارد. فرزندانی که گویا فراموش کرده اند فرزند کدام خاک هستند!!

با این وجود نباید ایستادگی فرزندان راستین این مرز و بوم را هم نادیده گرفت که در برابر این دست درازی ها یک صدا فریاد برآوردند تا دیگر اجازه ندهند هر جا که دلشان خواست، مولانا را ترکیه ای یا ابن سینا را عرب بنامند و نام دیگری بر روی  شاخاب همیشگی پارس قرار دهند.

نوشتارهای در پیوند:

نوشتارهایی پیرامون شاخاب پارس

یاوه گویی بی بی سی درباره دانشمندان ایران

تحریف نام خلیج فارس در مسابقات آسیایی گوانگ ژو


شخص موجود در تصویر بالا از کتاب رقص در سلول انفرادی گرفته شده است


comment نظرات ( )
واپسین به روز رسانی

نوشتارهای ما را می دزدند و هیچ مرجعی پاسخ گو نیست

دزدهای فضای مجازی

کانال رسمی خردگان