ایران ستیزی با روش های جدید

چندی است مشاهده می شود عده ای خود را ایران دوست متعصب نشان می دهند و با کار هایی که انجام می دهند آبروی ایران و ایرانی را می برند. برای مثال به ما ایمیل می آید که آااای هم میهن به پا خیز و در نظر سنجی پیرامون نام خلیج فارس یا نام جعلی شرکت کن! در نهایت یک سایت کم ارزش معرفی می کنند که بها دادن به آن سایت در حقیقت یعنی بها دادن به نام جعلی.

یا می بینیم که عده ای خود را به عنوان دوستدار متعصب فرهنگ و تمدن ایران معرفی می کنند و اغراق های زیاد می کنند. حتی مواردی را به دروغ به فرهنگ و تمدن ایران نسبت می دارند. برای مثال آثار باستانی دیگر تمدن ها را به ایران منتسب می کنند و یا شخصیت های برجسته تاریخ ایران را مورد توجه قرار می دهند. بعد هم خودشان یک هیاهو بر پا می کنند و می گویند ببینید این نژاد پرستان ایرانی را؛ الکی دارند تمدن ایران را با دروغ بزرگ می کنند. به طور کلی مجموعه ای از دروغ ها و اغراق ها درباره فرهنگ و تمدن ایران بوجود می آورند که دیگر کسی واقعیت ها و دستاوردهای راستین فرهنگ و تمدن ایران را باور نکند و یک دید کلی بوجود آید که هر چه در این باره می گویند دروغ است.

برای مثال می توان به جملات کوروش اشاره کرد. می دانیم آثار باستانی مانند استوانه کوروش به جا مانده است که جملاتی را از زبان کوروش بیان می کنند. همچنین  در منابع یونانی و یهودی هم جملاتی از زبان کوروش بیان شده است. اکثر این جملات حکمت آمیز و بازگوکننده یک روحیه صلح طلبانه است. سالهای پیشین جملاتی از کوروش می شنیدیم که کمابیش در منابع وجود داشتند اما در یک دوره یک موجی ایجاد شد که جملات دروغین از کوروش می ساختند و بلافاصله بعد از آن یک هیاهو به پا شد که ببینید این کوروش پرستان دارند الکی کوروش را بزرگ می کنند آقا هرچه بدبختی می کشیم از این دروغ های کوروش پرستان است و...

حال به جایی رسیده ایم که بسیاری از افراد دیگر به جملات کوروش اعتماد ندارند و فکر می کنند در روزگار امروز ساخته شده است!

یا یک مثال دیگر درباره بازیگران و اشخاص برجسته که شهرت جهانی دارند. عده ای آمدند و گفتند فلان بازیگر هالیوودی از نژاد خود پرده برداشت و گفت خون آریایی در رگ هایش جریان دارد و ایرانی است!!! یا فلان مجری زیبای فرانسوی نامش فلان بوده است و آریایی است. بعد از چند وقت همان عده هیاهویی در فضای مجازی راه می اندازند و می گویند  نگاه کنید به این نژاد پرستان ایرانی که چقدر دورغ گو هستند.

موضوع دیگر که به نظر من خیلی تأمل برانگیز است موضوع یورش به صفحه های فیس بوک اشخاص برجسته و مشهور است. عده ای به صفحه های اشخاص مشهور بین المللی (ورزشکار، هنرمند و...) در فیس بوک یورش می برند و در حالی که خود را طرفدار ایران معرفی می کنند، کامنت های توهین آمیز و نژاد پرستانه می گذارند. بلافاصله در صفحه های دیگر فیس بوک خبرش می پیچد که ببینید ایرانیان چقدر بی فرهنگ هستند! وقتی ما مراجعه می کنیم به پیج های اشخاص مشهور می بینیم که اکثر کامنت ها عذرخواهی ایرانیان است و تعداد کامنت های عذرخواهی خیلی بیشتر است. چنین سناریویی را در چند مورد به صورت مشابه دیده ایم و همه آنها آغاز و سرنوشت تقریبا یکسانی داشته اند.

تصور کنید فقط 10 نفر وجود داشته باشند که هر کدام با چند اکانت در فیس بوک فعالیت کنند. آنها تصمیم بگیرند که به پیج یک نفر یورش ببرند، و در حدود 200 تا 300 کامنت بگذارند. همان 10 نفر این خبر را در فضای مجازی بپیچانند و اینچنین القا کنند که ببینید ایرانیان چقدر بی فرهنگ هستند.

در شرایطی که کمابیش به صورت سازمان دهی شده ایران ستیزی را توسط گروه هایی می بینیم هیچ بعید نیست که با این روش ها به دنبال ایران ستیزی باشند و به نظر بنده ما باید بسیار بسیار هشیار باشیم.

/ 13 نظر / 70 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دختران کوروش

سلام مطلبتون رو خوندم کاملا بنده قبلا به این موضوع پی برده بودم ممنون که شما نوشتیدش[گل]

آرمانسرا

از نگاه ژرف اندیشانه ات سپاس، بهره بردم.براستی که چنین است .ولی باید به مبارزه برخاست. حتی با دو -سه خط نوشته.

مهدی

سلام وبلاگت رو دیدم . خوشم اومد . وقتی میبینم جوونهایی هستند مه اینطور عاشقانه به وطنشون علاقه دارند به خودم و کشورم میبالم .موفق باشی دوست من .

آرتیاس

درود بر شما مجید جان عزیز من هم با شما موافقم متاسفانه از بس گفته های شریعتی و بقیه به کوروش نسبت داده شده که حتی مردم در باور گفته های اصلی این مرد بزرگ هم دچار تردید شدند.

^_^فصل شادی^_^

متنی که نوشته بودی رو خوندم. ممنون که یاد آوری کردی. راستی به روز کردم خوشحال میشم سر بزنی![گل]

زادچهر

[گل][گل][گل][گل] 10 تیر جشن تیرگان بر شما ایرانی پاک نهاد خجسته و همایون باد باشد که خداوند این سرزمین را از دشمن و خشکسالی و دروغ محفوظ بدارد [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مقداد

بلههه! متاسفانه[ناراحت]

سرزمين مهر

درود بر شما نگاشته زيبايي بود . بله شوربختانه عده اي نادانسته سنگ به آسياب دشمن مي زنند و با جعل و ساخت جملات و كردارهايي نامناسب تيشه به ريشه تاريخ و فرهنگ اين سرزمين مي زنند . ايران چونان ديگر كشورهايي كه چند سالي است بوجود امده اند نيست كه بخواهيم براي بزرگي و شكوه سرزمينمان دست به جعل و دروغ بزنيم نام ايران خود بزرگ و شكوه اميز است ... اميدوارم كه در روشنان انديشه و گفتار و كردار نيك آينده اي چونان گذشته نيكمان بسازيم . پاينده و پايدار باشيد

لیندا

حرفتون کاملا درسته فرهنگ ایرانی رو هم داخل کشور هم خارج، تخریب میکنن متاسفانه[ناراحت]