غیاث آبادی و مصادره اسناد تاریخی

آقای رضا مرادی غیاث آبادی مدعی شده اند که گزنفون مواردی مانند «دنبال کردن هموطنان مادی»، «تصاحب زنان»، «قتل عام شهرها» و... را به کوروش بزرگ نسبت داده است. اما جالب است که آقای غیاث آبادی مواردی کاملا خلاف آنچه که در کوروش نامه گزنفون نوشته شده است را ادعا کردند. در این موضوع قبل از آنکه دفاع از کوروش لازم باشد، دفاع از مورخ و فیلسوف محترمی مانند گزنفون، لازم است.

آقای غیاث آبادی یا مطالب نوشته شده در کوروش نامه گزنفون را خوب مطالعه نکردند و یا از روی غرض ورزی اینچنین مطالبی را نوشته اند. در ادامه به بررسی موارد گفته شده توسط غیاث آبادی می پردازیم.

 ادامه را بخوانید:

غیاث آبادی و مصادره اسناد تاریخی

/ 14 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیدا

سلام مثل همیشه مفید خوب و کامل بود از اطلاع رسانیتون ممنون

رحمان

متن كامل و زيبايي بود. خسته نباشي مجيد جون

مقداد

ممنون از زحماتت عزیز! ولی از این جمله: گر دشمنان ما بر فراز بام هاشان شوند، ما را ایزدی ست که به یاری می آید، آتش- ایزد. ایوان های ایشان را به آسانی به آتش کشیدن توان، زیرا درهاشان همه از چوب نخل کرده اند، و بهر درخشندگی آن را به قیر اندوده اند، که هر دو نیکو ترین خوراک آتش اند: موحد نبودن کوروش به دست میاد که ذوالقرنین بودنش رو زیر سوال می بره. هر چند وحیی که به ذوالقرنین می شد، وحی نبوّت نبود ولی ذوالقرنین خداپرست بود و علّامه طباطبایی(رحمه الله) می فرمایند به این مضمون: اسکندر چون دوگانه پرست بود پس نمی تواند ذوالقرنین باشد. منظور این که ذوالقرنین باید موحّد باشد. هر چند جناب علّامه فرمودند که کوروش بهترین نامزد برای ذوالقرنین بودن است ولی اگر آتش پرستی کوروش ثابت شود دیگر با همه این حرفها باز هم چیزی ثابت نمی شود؟ البته این موضوع در مطلب شما فقط در ترجمه اقای تهامی دیده می شود. ؟

sami_

درود همون روزایی که آقایون توهین کننده به تاریخ ایران ، به این آقا ارجاع میدادن ... باید میفهمیدن که این جناب دکتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از خودشونه [قهر][قهر][قهر][قهر] چقدر ساده دل بودم من این آقایون اگه راست میگن برن جنایتهای سایر اسطوره ها رو که خودشون میپرستن و پرستش اوها رو به ناحق به و با دروغ و شستشوی مغزی به دیگران اموزش میدن رو به ملت نشون بدن ... خدا کنه روزی بشه که اسطوره های اونه هم نقد بشه سرافراز باشی ایران

غیاث آبادی

کورش یک انسان عادی بود، و مردم ما باید بیاموزند که انسانهای عادی را به مرتبه ای نرسانند که از دایره نقد خارج شده و مقام خدایی بیابند. تجربه تلخ سی و چند ساله اخیر نشان میدهد همان کسانی که در ماه، چهره منور آقا را دیدند، امروز یک پهلوان پنبه مانند کورش را ذوالقرنین میخوانند. کمی هم از فردوسی بیاموزید که همان خصالی را برای اسکندر قائل شده که قرآن برای ذوالقرنین قائل شده است. میدانم که رویکرد انسانی فردوسی باب طبع شما نژادپرستان و ماموتهای درمانده نیست. متأسفم که نتوانستید خود را از یوغ کورش کبیر خلاص کنید و از یک ماموت درمانده تبدیل به یک انسان آزاد شوید.

اگه اینی که نظر گذاشته واقعا خود غیاث آبادی باشه، عجب آدم بی شعور و بی فرهنگی هستن ایشون! به منتقداشون میگن نژاد پرست و ماموت! تأسف آوره

م.ساغشکی

لینک شما در وبلاگ RaMU http://mehre1.blogfa.com/links

خاور

به راستی غیاث آبادی به گژی و نابخردی گراییده است

علی

واقعا ننگ برافرادی مثل غیاث آبادی که بزرگ مردی مثل کورش بزرگ که امپراطوری وسیعی داشت اما بازهم با سادگی زندگی میکرد بخشنده بود باغبانی بزرگ بود از حق خودش می گذشت ولی از حق دیگران کوتاه بیا نبود ننگ برتو ای غیاث آبادی که چهره ی یک فرد پاک ومومن که همتایش را زمین به خود ندیده خواستی خراب کنی اما بدان که کورش ابر مردیست که درتاریخ جاودانه است ننگ برتو ننگ

شاهین جعفری

وقتشه که علیه جناب غیاث آبادی به مراجع قضایی شکایتی کنیم. فارغ از اینکه بسیار بی ادبانه و با جعل در مورد تاریخ نظر می دهند مدخلی برای تجزیه طلبها ایجاد نمودند. بایستی تحقیق قضایی صورت بگیره تا ارتباط این افراد با اطاق فکر صهیونیست/وهابی مشخص بشه.