درد هزاران ساله

حضور روز افزون تروریست ها در منطقه، بازگو کننده یک درد هزاران ساله در منطقه ماست و آن هم مشکل امنیتی است! در طول تاریخ یورش های گوناگونی از شرق و غرب به ایران می شده است و همین باعث شد که حکومت های ایران برای اقتدار نظامی و سیاسی خود به فکر باشند تا بتوانند از کشور دفاع کنند. (هرچند برخی حکومت ها هم به این فکر نبودند و یا عملکرد خردمندانه ای نداشتند)

این واقعیتی است که امروز منافع ایالات متحده امریکا ایجاب می کند که این منطقه نا آرام باشد و از سود های کلان نفتی و... در این منطقه بهره ببرد، در نتیجه کمابیش به صورت آشکار یا ناآشکار از این تروریست ها حمایت مادی و معنوی می کند.
این موارد تلنگری به ما می زند که بیش تر به فکر تمامیت ارضی کشور باشیم، چرا که تبلیغات گستره ای برای تجزیه ایران صورت می گیرد و تجزیه ایران به معنای نا امن شدن بیش از پیش و جنگ های گسترده در منطقه می باشد. تصور کنید کشور های کوچک که نه ارتش حسابی دارند و نه قدرت سیاسی و اقتصادی فوق العاده ای دارند، هم مرز عراق یا افغانستان و یا پاکستان شوند!

شاید قدرت های غربی از نا امنی قفقاز هم استقبال کنند چرا که این کشور ها هم مرز بزرگترین دشمن آنها یعنی روسیه هستند. بدون شک بسیاری از کشور های قفقاز امنیت خود را مدیون کشور های ایران و ترکیه هستند و با تضعیف و تجزیه کشور ایران است که می توان به قفقاز و در نتیجه در تنگنا قرار دادن روسیه رسید.

/ 13 نظر / 72 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زادچهر

درووووووووووووووووود بر شما نمااهنگتونو دیدم. اول از همه بخاطر وقت گذاشتن و اهمیت دادنتون به این مطلب صمیمانه سپاس گذارم. خوشحالم که ایرانیان پاک نهادی همجون شما هنوز هستند تا تگذارند نام میهن فراموش بشه. کیفیت کار خیلی کم بود اما انگیزه شما برای ساختش اونو برای ما ایرانیان زیباترین کار کرد. سپاس گذارم

زادچهر

سپاس بابت اومدنتون به وبلاگم.

زاد چهر

خيلي خوشحال شدم ك نظراتتونو خوندم و اومدين وبلاگم.باعث افتخارمه ك باهاتون اشنا شدم.منم شما رو با افتخار لينك كردم. حتما ب وبلاگ زيباتون باز سر ميزنم.

^_^فصل شادی^_^

بازم افتخار بدید و به وب من بیاید خوشحال میشم[گل]

آرتیاس

دورود بر شرف شما مجید جان عزیز من به سازندگان این نباهنگ خسته نباشید میگم واقعا زیبا و تاثیر گذار و نکته ای بود فقط خواهشا یه کاری کنید که بشه این نماهنگ و دانلود کرد

آرتیاس

درود بر مجید جان عزیز حل شد تونستم دانلودش کنم دست سازندش درد نکنه خیلی به دلم نشست

ღ❤دختری از جنس ایران❤ღ |

آه اگر آزادی سرودی می خواند ... کوچک ... همچون گلوگاه پرنده ای ... هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند ... سالیان بسیاری نمی بایست ... دریافتی را ... که هر ویرانه نشان از غیاب انسانی است ... « شاملو »