چرا فرهنگ ایرانی؟!

اگر به فکر گیاهانی متناسب این زمین نباشیم؛ علف های هرز رویش می کنند و سرزمین ما ویران و ویران تر خواهد شد. موضوعی که امروز بسیار مشاهده می کنیم. در فرهنگ امروز ما رفتار هایی مشاهده می شود که معلوم نیست از کجا آمده و هدف این موارد چیست! فرهنگ هایی هرز و بی ثمر.

اما بهره بردن از گیاهان اصیل هم باید با اندیشه و دقت صورت گیرد. کاش تأثیری که از گذشتگان می گیریم، مطلوب و کار آمد باشد نه اینکه فقط نامی از آن مانده باشد. برخی از فرهنگ های اصیل ما با آفت و فساد روبرو شده اند. شوربختانه گذر ایام، حملات بیگانگان و حتی غفلت خود ما به فرهنگ های ناب مردمان این سرزمین خدشه وارد آورده است و بدون داشتن دانش کافی درباره ی یک فرهنگ اصیل، کالبدی بدون روح را از آن گرفته ایم و دم از آن فرهنگ می زنیم. درختانی که روزی سبز و تندرست قامت برافراشته و سایه سار این مردم بودند، امروز خشک و بی ثمر در این زمین به سر می برند. باید به دنبال اصل این فرهنگ ها باشیم و دوباره درختانی از همان نوع اما شاداب و سبز در این زمین بکاریم تا به سر منزل مقصود برسیم.

علف های هرز را باید از این زمین بزداییم و بذر هایی بکاریم از نوع همان بذر هایی که گذشتگانمان کاشتند و بوستانی آباد را فراهم ساختند.

جالب اینجاست که ما فرهنگ های نیک هزاران ساله ی خود را فراموش کرده ایم و در نا کجا آباد به دنبال یافتن راه کار هستیم، انتظار هم چیزی جز این وضعیت نابسامان فرهنگی نیست.

/ 8 نظر / 93 بازدید
غزال

[دست][دست] دقیقا ! همه ما فقط بلدیم به فرهنگی ببالیم که هیچی ازش نمی دونیم ...

آسمون

سلام مجیدخان... مرسی مطلب جالبی بود... به نظر من گذشتگان ما به اسرار و علومی دست پیدا کرده بودن که از امروز خیلی پیشرفته تر بودن ولی متاسفانه از اونجایی که این خاک همیشه مورد تجاوز بوده خیلی از علوم از بین رفتن و یا پنهان نگه داشته شدن... از نظر فرهنگی هم پیشرفته تر بودن...برای همین باید اون گذشته رو زنده کرد... اگر یک نگاهی به ایران امروز و ایرانی امروز بندازیم کاملا مشخصه که چرا به اون دیروز احتیاج داریم...

سوشیانت

درود مجید جان ماشالا همه تن حریفیا واسه همه چی مینویسی چرا خبر نمیدی اپ میکنی؟ بیا به روزم

پرستو

درود دوست خیلی خیلی عزیز از نوشتارت بی نهایت لذت بردم[هورا][هورا][هورا][تایید][تایید][گل][گل] درسته اما حرفی که زدی زمانی حاصل می شه که تمام جامعه بخوان که اصلاح بشن. منونم از نوشتارت

جواد

خدا قوت

[گل]

نیستان

با آرزوی موفقیت برای شما[گل]