چفیه بر گردن کوروش

جدا از انگیزه اصلی این اتفاق و آنکه به راستی دولت مردان به دنبال چه چیزی بودند، بازخورد این کار در اقشار گوناگون جالب توجه بود.

روزهای بعد از همایشی که در آن چفیه بر گردن کوروش انداخته شد؛ افراطی ها از هر طرف دیدگاه هایی داشتند.

عده ای به کوروش ستیزی پرداختند و می گفتند چفیه بر گردن کوروش بی احترامی به بسیج است! عده ای هم چفیه بر گردن کوروش را بی احترامی به کوروش می دانستند؛ شاید به عقیده آنها چفیه مورد استفاده یک قشر خاص قرار دارد که دیدگاهشان بر خلاف کوروش است.

هرچند صحبت های هر دو طرف یک نوع افراط به نظر می رسید و سخن های سنجیده ای نبود؛ اما به نظر می رسید، صدای کوروش ستیزان بیشتر شنیده شد.

/ 14 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شاهين جعفري

در جواب احسان عزیز باید عرض کنم اگر به معنی به بزرگی فرزندان میهن عزیز از کوروش بزرگ تا همت و بکری اعتقاد داشتیم حرف شما کاملاَ متین بود. اما این زمانی غیر قابل تحمله که از یک سو در برابر تخریب میراث ملی سکوت می کنیم. سالها بابک خرمدین را بی آنکه درست نقدش کنیم تنها به این دلیل که بر اساس اعتقاد ما نیست می کوبیم و بعد هم در برابر مصادره آن سرباز وطن توسط عده ای جوان بی سواد سکوت می کنیم. آیا زمانی که در برابر دریاچه ارومیه کاری صورت نمی گیره ( یا آنچه که باید صورت بگیره نمی گیره ) حرف از کشیدن آب دریای خزر بخ کویر که می دانیم بیشتر به آروزی خوشمزه هست تا کار واقعی چیزی جز آتش زدن به فتنه قومی نتیجه ای داره. تا کی من ایرانی ( بقیه اش در کامنت بعدی ملاحظه کنید )

شاهين جعفري

تا کی من ایرانی از یک سو باید شاهد این مطلب بشم که مفاهیم مانند کوروش ، خون شهدا و... باید در بازیهای سیاسی مورد سو استفاده قرار بگیره. چرا باید از فرهنگ ایرانی بدون اسلام صحبت بشه که آقایان در سایت الف هخامنشیان را اسرائیلی بدونند. چرا باید کمک مالی فراوان به یک توده ای بی دین مانند پورپیرا بشه تا هر مزخرفی خواست به تاریخ ایران بگه . من محقق برای یک وام تحقیقی که صدتا ضامن و فلان بخواهم که آخرش هم منصرف بشم. آقایان لازم نیست چفیه به گردن مفاخر ایرانی در ظاهر بیاندازند. معلومه که اگر کوروش و بابک و .. بقیه بودند در کنار باکری ها جانشان را فدای ایران می کردند

شاهين جعفري

آقایان در معنی کار کنند. جلوی این فرهنگ یا بهتر بگم بی فرهنگی بیمار گونه جوک و هجو بر علیه ایرانی ترک ، لر و رشتی را بگیرند. برای جوانها سمینار بگذارند که زبان فارسی اگر زبان رسمیه به علت ارتباط بین ایرانیان مختلفه و این به معنی توهین به ترکی و ... نیست. برای جوان نوبالغ مشخص کنند که آنا تومروس اگر وجود خارجی داشت و اگر به فرض ملکه ترکها هم بود کارش مورد افتخار نیست که آنا تومروس قیزیم و اوغلی کنند نه اینکه خوذشان پنهانی کمک کنند. آیا نمی شود بر کار باشگاه تراکتور سازی نطارت نمود؟؟؟ خلاصه دوست من درد فرهنگی زیاده که در چند کامنت و چند مقاله خلاصه نمی شه همه هم می دانند اما خوب .... کافی است به سایت میانلی سر بزنید آنجا دهها شاهین نجفی شبانه روز به تاریخ ایران فحش و ناسزا می گویند . اینکه دردشون چیه؟ و اینکه باید هدایت بشوند هم از عهده من و جناب خالقیان خارجه. همان که به خواستشان بی توجهی کرده همان هم باید دردشان. درد بی فرهنگی ایران را مداوا کنه. ما به سهم خود با کمک گرفتن از حق تعالی قدم بر می داریم اما تا زمانی که عقلای ما بیدار نشوند کافی نیست.

شاهين جعفري

در پایان این عرایض پرگویی با این دو مطلب به پایان می برم که دوست من احسان بایستی فیلم گاهی به آسمان نگاه کن کمال تبریزی را برای عقلا به نمایش در آورد. برای آقای توکلی. برای آقای سلیمی نمین. برای جناب رحیم مشایی. خداوند به همه ما عنایت دهد که به فرمایش مقام معظم رهبری هم در گفتارمان بصیرت پیشه کنیم و هم دفع حداقلی و جذب حداکثری کنیم. خداوند آن جوان ناآگاه ما را هم هدایت کنه

خیر خواه

واقعا عجیب است که هر مطلبی را که به عنوان تاریخ می نامند،به ویژه اگر به تعریف و تمجید افراطی نژاد یا زبان ما نیز پرداخته باشد، بدون کمترین تردید و بررسی و تامل، به عنوان واقعیت غیر قابل تردید! می پذیریم ولی مطالب و نظراتی را که در جهت عکس مورد مذکور باشند، باز هم بدون کمترین تردید، تامل و بررسی، رد و انکار می کنیم و انواع صفات زشت و ناپسند ( مانند مزدور و خائن و .... ) به گوینده یا نویسنده آنها نسبت می دهیم! اندکی عینک پیش داوری، خود پسندی و خود بزرگ بینی را از چشم سر و چشم دلمان برداریم و برای جبران اجنبی خواهی و خود کم بینی و حقارت، که متاسفانه همواره طرفداران پر و پا قرصی در این دیار داشته و دارد، نیاییم از آن طرف بام به زمین بیفتیم و گمان کنیم با خود بزرگ بینی و نژاد پرستی، به خوبی می توانیم آن کردار زشتی را که ذکر کردم، جبران کنیم. دوستان، باور کنید که هر دو راه به بیراهه، بن بست یا بدتر از همه، پرتگاه ختم می شود. " دوست، کسی است که تو را می گریاند و دشمن، کسی است که تو را می خنداند ! "

خیر خواه

من فکر نمی کنم نوشتن مطالب با اسامی مستعار در این روزگاری که " انسان بودن و خیر خواه بودن " را در ادعا ارج می نهند و در عمل، گناه و جرمی غیر قابل گذشت قلمداد می کنند، جای سرزنش و نکوهش داشته باشد. مطمئن باشید کسانی که کم و بیش با نظرات اینجانب موافق باشند، خوشبختانه در این دیار هنوز وجود دارند. ضمنا نظراتی را که بیان کردم، تنها تلنگری برای بیدار باش بود ولا غیر.

شاهین جعفری

جناب خیرخواه به حرمت این شبهای عزیز امیدوارم که بر سبیل معرفت و خیرخواهی باشید. سئوالی دارم هموطن آیا ظرف وجودی منه ایرانی با سابقه تمدنی سترگ و تاریخی به گستردگی حضور اقوام متمدن از اوراتو ، سومر، کاسی تا آریاییها و سایر اقوام بومی و غیر بومی و تلمد در سایه اهل بیت (ع) و تسلیم به کاملترین آموزه بشری اسلام انقدر باید انقدر پایین باشد! که نتوانم فرهنگ قومی/ملی و هویت دینی و انسانیت الهی ام را در آن قرار دهم!!. دوست من بیداری تنها طعنه به نام اسلام به ایران و به نام ایران به اسلام و به نام ترک به فارس و به نام فارس به ترک نیست. بیداری زمانی است که عقلمان را در ترازوی وجدانمان قرار دهیم. ببینیم که آیا بر مدار منطق در حرکت هستیم یا آنکه هر لحظه به چاه تعصب ، حسادت و جهالت سقوط می کنیم. در این صورت چه بسیارند هموطنانی که با چشمان باز خوابند و بدون لختی اندیشدن تنها به تخریب آرای دیگران مشغولند. بیداری به آن نیست که بر کوروش یا سایر مهین دوستان به فرض مبالغه اشان طعنه زنی چرا که طعنه زدن نه شرط مسلمانی که شرط انسانیت و بیداری نیست. چنین بیداری برادر یا خواهر خوبم برای آیندگان تنها یاد آور بدمستی و بی معرفتی ماست.

خیر خواه

" من آن چه شرط بلاغ بود، با تو گفتم؛ خواه پند گیر و خواه ملال. " والسلام.

آرش آریامنه

کسانی که چفیه به گردن کورش بزرگ انداخته اند احمق هایی اند که هویت خود را فراموش کرده اند. این موجودات یا عرب اند و یا عرب پرست. نفرین نیاکانمان بر آنان

بانو یسنا سرباز کوروش

درود بر شما دلم واسه تاریخ مملکتم میسوزه به خدا ما ایرانی هستیم نه تازی تاکی قراره تاریخ شکوهمند مارو به سخره بگیرن و بهش توهین کنن