حوادث طبیعی و بیداری

خواب من

نوشته شده در :11 شهریور 87 - 15:49

توسط سیما بانو

مطلبی که مینویسم مطمئنا برای خیلیها مطلب ساده ای به نظر میاد ولی برای من یکی از عجیبترین اتفاقهاییه که توی 23 سال عمرم پیش اومده.

حدود 3 هفته پیش خوابی دیدم که در ظاهر یک خواب کاملا عادی به نظر میاد.

خواب دیدم از تلویزیون خبردار شدم که توی کشور خودمون زلزله ای اومده که "41 ریشتر" قدرت داشته. برام خیلی عجیب بود، توی همون حال و هوای خواب فکر میکردم چقدر عجیب 41 ریشتر؟! و همچنان فکر میکردم لابد زمین باز شده و همه شهر رو تو خودش کشونده.

دوباره تو همون حال و هوای خواب،خرابی ده ونک که قبلا توی جدول زیاد باهاش مواجه شده بودم به یادم اومد.

وقتی از خواب بیدار شدم سراغ نت اومدم و ده ونک رو سرچ کردم، دیدم که حدود 100 سال پیش سیل ده ونک و روستای فرحزاد که اون زمان غرب تهران بودند رو ویرون کرده و همزمان با اون در بویین زهرا زلزله ای اومده که اون هم جز ویروونی چیزی به جا نذاشته.

وقتی از جستجو به نتیجه ای نرسیدم "41 ریشتر" رو سرچ کردم و نتیجه ای نگرفتم. به هوای اینکه شاید واحد زلزله چیز دیگه ای بوده و من توی خوابم ریشتر احساس کردم، کلمه "زلزله 41" رو جستجو کردم و با نتیجه عجیبی روبرو شدم.

متوجه شدم که "41 سال" پیش در بویین زهرا زلزله ای اومده که همه چیز رو خراب کرده.

سعی کردم این موضوع رو کم کم فراموش کنم، هرچند واقعا برام عجیب بود که چرا همه اعداد و شهرها به هم مربوط بود. وقتی دیدم نمیشه فراموش کنم سعی کردم دنبال کسی بگردم که بتونه منظور خوابم رو به من بفهمونه. یکی از دوستان خواهرم کمکم کرد و کمی هم فکر این خواب رو از ذهنم بیرون کرد.

تا اینکه پریروز طبق معمول مجله "خانواده همشهری" رو باز کردم و صفحه 5 "قاب هفته" رو مثل همیشه خوندم و با موضوع خیلی خیلی خیلی عجیبی روبرو شدم:

 

«11 شهریور
وقوع زلزله مهیب بویین زهرا (1341 شمسی)

ساعت 11 صبح روز 11 شهریور 41 بود که زلزله بسیار شدیدی با قدرت 8/7 درجه در مقیاس ریشتر در منطقه بویین زهرا از توابع استان قزوین (در وسعت سرزمینی نزدیک به 40 هزار کیلومتر مربع) اتفاق افتاد. در آن زلزله، 110 روستا کاملا با خاک یکسان شدند و بیش از 25 هزار نفر از هموطنانمان جان باختند. در آن سال، ساماندهدی به امور بازماندگان از زلزله به طور مردمی برعهده دانشجویان و روحانیون و بازاریها بود که البته نقش مرحوم تختی فراموش نشدنی است.

راستی، میدانید 6 سال بعد (10 شهریور سال 47) زلزله شدیدی شرق خراسان را لرزاند و 10 سال بعد، دوباره در ماه شهریور زلزله بسیار شدیدی حدود 25 هزار نفر از هموطنانمان را در طبس به کام مرگ کشاند؟»

نمیدونم چرا این موضوع برام انقدر مهم شده. شاید برای اینه که همه کلمات و ارقام به هم مرتبط هستند.

این رو اینجا نوشتم که اگر خواب من مربوط به تقدیر شد، روزی کسی اینهارو بخونه و شاید اون هم مثل من تعجب کنه.


البته این موضوع رو در پروفایل کلوپ خودشون نوشته بودن که من از اونجا کپی کردم .

برای دیدن عکس هایی از زلزله بویین زهرا اینجا را کلیک کنید

/ 4 نظر / 5 بازدید
مرجان

به این می گن رویای صادقه. منم چند وقت پیش توی خوابم با یک صورت فلکی جدید آشنا شدم . وقتی تو اینترنت سرچ کردم دیدم واقعا وجود داره . ( صورت فلکی اژدها )

آرتمیس

درود بر شما دوست عزیز سپاسگزارم از شما واقعه ی تلخی بود واقعا که بارها هم تکرار شده اما فکر کنم زلزله 41 ریشتر که چه عرض کنم چند برارش وضعیت حالا باشه که کمتر از زلزله نیست... در پناه خداوند یکتا شاد باشید و جاودانه آرتمیس دخت آریا[گل]

عارفه

شايد قرار بود اين جوري من و دوستاني كه چيزي از اين قضيه نمي دونستيم ، آگاه بشيم ... سپاس [گل]

مرجان

آدم گاهی چقدر دلش برای خودش تنگ میشه :) خیلی خوبه که می تونم اینجا بازم خودم رو ببینم !