داستان کوروش و اوپیس چیست؟ (بررسی پندار نادرست قتل عام مردم)

یکی از اسناد بسیار مهم و ارزشمند درباره رویداد های زندگی کوروش بزرگ، رویدادنامه نبونئید می باشد که با توجه به آنکه به نظر می رسد هم عصر با کوروش نگارش یافته است مورد استناد پژوهشگران قرار می گیرد.

چندی است که در گفته ها و نوشته های ایران ستیزان می بینیم که به یکی از بخش های این رویدادنامه استناد می شود و اینچنین نتیجه می گیرند که کوروش بزرگ در اوپیس به قتل عام مردم پرداخت!! در صورتی که با پژوهش های عمیق تر مشخص می شود که چیزی راجع به قتل عام مردم در این رویدادنامه وجود ندارد و در واقع شکست سپاه دشمن توسط کوروش در آن آمده است.

 ادامه را بخوانید:

داستان کوروش و اوپیس چیست؟

/ 7 نظر / 76 بازدید
The M.F

عرض سلام و ادب خدمت شما استاد گرامی متن پر محتوا و فوق العاده ای بود . خسته نباشید . در بخشی از متن اشاره به فعالیت های ایران ستیزان شد که واقعا جای تاسف داره خودشون رو از هر عالم و محققی بالاتر می دنن مگه این که خلافش ثابت بشه و خلاف این موضوع هم زمانی ثابت میشه که حرف این عزیزان یا تایید بشه و یا تقویت !!! در غیر این صورت القاب نژاد پرست ، عدم تخصص کافی ، حتا مغلطه و ... روانه ی اساتید بزرگ و علامه های بزرگوار میشه !!! مجددا از پستتون سپاس گذارم .

زادچهر

درود بیکران سپاس از این نوشتار بسیار زیبا شوربختانه بسیاری خواهان خراب کردن چهره کوروش بزرگ هستند [گل]

آرتیاس

درود بر شما تو وبلاگ من گه گاهی پانترکها میومدن و راجع به این ماجرای دروغین حرف می زدن اما من باهاشون دهن به دهن نمی شدم و بی خیالشون می شدم متاسفانه ایرانستیز ها از هر نقطه کور و مبهم تاریخ ایران برای ضربه زدن به تاریخ زخمی اما سربلند ایران استفاده می کنن

ایرانیم

درود مجید بزرگوار بسیار عالی بود. من چند سال پیش به یکی از همین موارد بر خوردم کسانی برای خراب کردن چهرههای ملی ایران شروع به تاریخ سازی و دست به جعل کردن می زدند و دقیقا به همین مطلبی که شما اشاره کردین همان را علم میکردن و حتی فراتر از آن کوروش را یهودی می دانستد که با حمله به کشورهای دیگر به قتل عام آن مردم دست میزدند هر چند این نادان ها برای این سری جعلیات آن هم برای شخصی مثل کورش بزرگ هیچ مدرک و یا شواهدی که بشود آن را ثابت کرد ارائه ندادند و وقتی ازشان می پرسیدم خوب یک منبع آگاه و معتبر برایم نشان دهید فورا بحث رو عوض میکردن و یه سری چیزهای دیگری هم به آن اضافه میکردن به طور مثال ماجرای استر و قتل عام ایرانیان را پیش میکشیدن چنان که حتی امروز هم بسیاری از این ماجرا برای پیش برد هدف شومشون استفاده میکنن ولی حقیقت جعل شدنی نیست , متاسفانه امروز اگر وضعیت ما چنین شده فقط بخاطر دوگانگی و دودستگی است که ما خود نیز اندک باعث و بانی آن بودیم و به قول یک استاد عزیز تنها راه حلی که مملکت را این جنگ روانی دور میکند بهبود وضعیت اقتصادی است و بس که درون مملکت خائنین بسیاری مخالف هستند. پیروز باشید . پاینده ایران

لیندا

[گل]