نگاهی به نژاد آریایی

درباره زندگی نخستین ایرانیان، تا کنون پژوهش های زیادی انجام گرفته است و نظریه ها و گفته های زیادی در این باره مطرح شده است.

همانطور که آگاه هستید؛ محققان، ایرانیان امروز را بازمانده های آریاها می دانند. بسیار مشهور است که آریاها از اقوام مهاجر به فلات ایران بودند و درباره ی خواستگاه اصلی آنها هزاران نظر و عقیده وجود دارد. از آنجایی که زندگانی نخستین آریاها به دوره پیش از تاریخ بر می گردد و به طور کلی درباره این دوره اطلاعات کامل و دقیقی در دسترس نیست، پژوهشگرانِ حوزه تاریخ، هنوز به اتفاق نظر درباره چگونگی مهاجرت آنها نرسیده اند و باید پذیرفت که این موضوع با توجه به داده های تاریخی هنوز هم مبهم و رمز آلود است.

اما جدا از پژوهش های تاریخی، شاید پژوهش های ژنتیکی بتوانند آگاهی درست تر و معتبر تری را در اختیار ما بگذارند. خوشبختانه پژوهش های ارزشمندی در این باره صورت گرفته است که هم وضعیت ژنتیکی امروز ایرانیان و هم گذشته آنها را نشان می دهند.

با قرار دادن این پژوهش های ژنتیکی در کنار پژوهش های تاریخی، شاید حقایقی درباره زندگی مردمان فلات ایران در اختیار ما قرار گیرد. به نظر می رسد بر خلاف آنچه که جا افتاده است، حضور آریاها در فلات ایران مربوط به هزاره های دوم و سوم پیش از میلاد نیست بلکه آریاها حداقل از ده هزار سال قبل در فلات ایران ساکن بودند.

 ادامه را بخوانید:

نگاهی به نژاد آریایی

/ 15 نظر / 66 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

بسیار خوب بود.من برای تحویل پروژه حسابی استادم هنگ کرد

باانصاف

مطالبی که نوشتیدهمه بوی قوم گرایی می دهد چراسعی می کنید همه اقوام جمع شده دراین سرزمین رابامنشا واحد آنهم آریایی نشان دهید درصورتی که تاریخ چیزی نیست که همگان برآن اتفاق داشته باشند سعی کنید عقایدمختلف دریک رویدادتاریخی رانوشته تاخودخواننده قدرت تصمیم گیری داشته باشد

لیلی

عالی بوددد ...ممنون از اطلاعاتتون

نگار

عالی بود مرسی

میناآرین

من که همه جوره ایرانیم تازه آذریشم بعله کتاب سرزمین جاوید فوق العاده اس بخونین تازه نژادمم آریاییه بقیه هم اگه تو نژادشون شک دارن تحقیق بنمایند

مهرداد

سلام و ممنون به خاطر این مقاله پر مایه. گاهی اوقات برخی در تبعیت از غرب افراط می کنند و بدون چون و چرا مهاجرت آریاییان را می پذیرند. وقتی هم این فرضیه با چالش جدی روبرو می شود، در حالی که هیچ حرف منطقی برای گفته خود ندارند، صرفا می گویند فلان محقق اروپایی گفته پس حتما درست است

با سلام.این بحث نژاد و تقسیمات اون رو در قرن نوزدهم اروپاییان مطرح نمودندو از اون برای بحث استعمار استفاده نمودند مانند بسیار دیگر از مسایل که نویسندگان و دانشمندان اروپا مانند بحث تنازع بقا داروین و... حالا اون ها که بوجود آورنده این اراجیف بودن اون رو کنار گذاشتن و ما ناآگاهانه و عده ای هم ناآگاهانه!کلید کردیم روی ابن نژاد آریایی من درآوردی. ایران و ایرانی یک نژاد نبست بلکه یک واحد جغرافیای متعلق به تمام کسانی است که در آن زندگی میکنند.من کورد همان اندازه ایرانین که عرب جنوب و ترکمن. و ترک و فارس و آذری.لطفا آزمایشات ژنتیکی!! رو تعطیل کنید و بد نیست کتابهای که همون خارجی ها در مورد مباحث نژادی نوشتن مانند کتاب نژاد و رایش سوم از کریستوفر هانن و.. یک مطالعه ای بفرمائید.

آرمان

دکتر بناب در باره اینکه نژاد مردم ایران اکثر مربوط به ساکنان اولیه این سرزمین که 100000 سال پیش در این سرزمین میزیستند است درست بیان کردند اما در نام گزاری آن مردمان کهن اشتباه کردند آنها آریایی نبودند وساکنان بومی ایران وایرانی واقعی همانها هستند .اگر آنها آریایی بودند پس باید زبان فارسی وزبانهای هم خانواده آن را یک زبان کاملا غیر آریایی بدانیم چرا امروزه قطعا ثابت شده که زبان اکثر اقوام ایران قبل 3000 سال پیش بهیچ وجهه زبان آریایی نبوده است .مانند زبانهای ایلامی وبابلی و... واین موضوع نظریه ی ایشان مربوط به آریایی بودن اقوام کهن ایران را کاملا رد میکند چرا که این اقوام هیچ قرابتی با سفید پوستان اروپایی نداشتند و کوچ آریاییها مربوط به همان 3000 تا 35000 سال پیش است .اما اجمع بندی اینکه نژاد اکثر مردم ایران بنا به تحقیقات همین آقا مربوط به ساکنان کهن ایران است نه آریاییهای مهاجر.

افشین

پیدا شدن چند لوح به زبان عیلامی ثابت کننده هیچ چیز نیست .مگر همین الان زبان کتاب دینی ما ربطی به زبان عموم مردم دارد. ایرانیها همیشه فکر می کرده اند چیز های خارجی بهترند! گستردگی زبان های هند و اروپایی حول و هوش ایران نشان دهنده چیست؟ اروپایی هاکه دینشان را از شرق گرفته اند نمی خواهند قبول کنند که زبانشان را هم از شرق گرفته اند.البته منکر مهاجرت از اروپا به آسیا نیستم ولی این زبان مشترک بعید است کار آنها باشد.

تبریزی

دکتر جهانشاهی پژوهشهای ارزنده ای انجام داده اند.ایشان با بررسی اثار و کتیبه های میانرودان ,مصر وسومری بسیاری واژه ها را یافته اند و با واکاوی های بسیار به این نتیجه رسیده اند که اریا ییها باشندگان اصلی ایران هستند و پیشینه ای نزدیک به ۱۰۰۰۰ ساله در ایران ما دارند.تمدنهای سیلک کاشان از کاشیهای اریایی,تمدن جیرفت از اریاییها,تمدن شهر سوخته هم از اریاییهاست,اریاییها در دوران پیش از مادها با هم یکپارچه نبوده اند. و تمدن هایی جدا از هم پایه گذاری کرده اند.دکتر جهانشاهی از کتیبه های سایر تمدنها پی به وجود اریاییها در دوران کهن ایران برده اند. در ضمن برای بار هزار و یکم بگم ما اذربایجانیها ترک نیستیم,ما اریایی هستیم.در پاسخ به اقای ارمان هم بگم که دکتر درخشانی گفته اند که ایلامیها ,اریایی نیستندو حتی در کتیبه های ایلامی هم واژه های اریایی را یافته اند