سیزده به در و قتل عام ایرانیان!!!(دروغ آشکار)

داستان استر؛ یک موضوع قدیمی که هنوز هم در گوشه و کنار از آن صحبت می شود. چنین می نماید که برخی از بیگانگان یک نوع رویکرد را مورد توجه قرار می دهند که حاکی از ایران ستیزی است و در داخل ایران هم برخی خواسته یا ناخواسته یک نوع رویکرد دیگر به این داستان دارند و با ترویج آن، موارد نادرست را به تاریخ و تمدن ایران نسبت می دهند.

همانطور که می دانید سالانه یهودیان روزی به نام «پوریم» را جشن می گیرند که انگیزه ی این جشن، داستان افسانه وار استر می باشد. به طور خلاصه، این داستان درباره چگونگی رهایی یافتن یهودیان از قتل عام و نابودی می باشد. اما عده ای در داخل ایران با تحریف این داستان، موارد نادرستی را درباره تاریخ ایران بیان می کنند و حتی بدون در نظر گرفتن سند و مدرک قابل قبول، دلیل سیزده به در را این داستان می دانند. ادعای ارتباط «داستان استر» با «سیزده به در» در حالی مطرح می شود که داستان استر از نظر تاریخی دارای تناقضات بسیار است و هیچ منبع تاریخی از ارتباط جشن سیزده به در با داستان استر و جشن پوریم گزارش نمی دهد؛ حتی تاریخ برگزاری پوریم با جشن سیزده به در، متفاوت است.


ادامه را بخوانید:

سیزده به در و قتل عام ایرانیان!!!(دروغ آشکار)

/ 143 نظر / 131 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ها ها

من اصل کتاب استر به زبون انگلیسی رو خوندم انقدر شیرین عقل نباش آقای خالقیان داستانی که نوشتی به طور کلی کذب محض است

احسان

شما در حدی هستید که راجع به این مباحث بحث کنید آقا مهدی و ادمین؟

احسان

یا اینکه همش روی چشم چپ تاکید میکنه که من همین الان توی کامپیوترم چندین عکس از مصر باستان دارم که مربوط به چشم راسته اولا اگه میشه عکسارو آپلود کنید ماهم ببینیم ثانیا اینکه عکس ها باید بررسی بشن و نمادهاشون پیدا

history

با درود به نظرم مشکل از امثال بازیچه هایی مثل رائفی پور و پور پیرار نیست ،هر چند بعضی از نظرات اونها هم قابل دریافت هست اما نکته ای رو که باید در نظر داشت اینه که با استخدام افرادی مثل رائفی پور و یا برنام های کذایی مانند ویتامین 3 و آموزش دادن اونا با این شکل سعی در تخدیر و جبر پذیری اندیشه ای دارند که برای مردم یک واقعیت هست.در کل اینگونه افراد ابزاری در اختیار رسانه ای هستند که آگاهانه در پی تخریب هست.

پس عکسهای گرفه شده ازیهودیان راچگونه رفع ابهام میکنید

سارا

به نظر من افسانه بودن یا مدرک تاریخی بودن اون چندان مهم نیست مهمتر اینه که یهودیان این کتاب نه چندان موثق رو که به فرموده شما ماهیت ضد ایرانی داره روبسیار جدی میگیرند

ali

اول:(در تقویم یهودیان دو ماه آدار اول و دوم در تقویم عبری وجود دارد که ماه آدار دوم آن مصادف با اسفند ماه و فروردین ماه خورشیدی است.) دوم : این داستان بر اساس کتاب دینی یهود گرفته شده است اگر هم واقعیت ندارد غلط میکنند که میگن. سوم : وقتی خودشون اعتراف میکنن چرا دیگران میشن نخود تو آش؟؟؟ چهارم: با همین اسناد ضعیف شما میتوان هلوکاست رو هم رد کرد. :))

ali

بد دوره زمونه ای شده واقعا تشخیص راست از دروغ سخت شده..اگه میشه چندتا منبع دیگه بهم معرفی کنیید ممنون

شاهین جعفری

من از طرفداران جناب رائفی پور تقاضا می کنم یا ادب را در بحث رعایت کنند و با منابعی مستدلل نقد کنند. وگرنه اینجور دفاع ناشیانه شماها بیشتر به استاد خودتان آسیب می زند. امسال 13 به در عجب پاسخی ملت ایران به شماها داد. چه پاسخی به خوشنود کنندگان دولت طرفدار صهیونیست در قفقاز داد. اما خوب دوستان اعتماد به نفس دارند!!

استر گفت اگرپادشاه را پسند آید به یهودیانی که در شوشن می باشند اجازت داده شود که فردا نیز مثل فرمان امروز عمل نمایند و ده پسر هامان را بردار بیاویزند* و پادشاه فرمود که چنین بشود و حکم در شوشن نافذ گردید و ده پسر هامان را به دار آویختند* و یهودیانیکه در شوشن بودند در روز چهاردهم ماه اذار نیز جمع شده سیصد نفر را در شوشن کشتند لیکن دست خود را به تاراج نگشادند* و سایر یهودیانیکه در ولایتهای پادشاه بودند جمع شده برای جان های خود مقاومت نمودند و چون هفتاد و هفت هزار نفر از مبغضان خویش را کشته بودند از دشمنان خود آرامی یافتند اما دست خود را به تاراج نگشادند* این در روز سیزدهم ماه اذار (واقع شد) و در روز چهاردهم ماه آرامی یافتند و آن را روز بزم و شادمانی نگاه داشتند* و یهودیانی که در شوشن بودند در سیزدهم و چهاردهم آن ماه جمع شدند و در روز پانزدهم ماه آرامی یافتند و آن را روز بزم و شادمانی نگاه داشتند